Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

wizer me nedir ?


 

YENİ NESİL ÇALIŞMA SAYFALARI

İlgili resim

 

 

Wizer.me eğlenceli, kolay, hızlı ve etkili dijital öğrenme sayfaları hazırlayabileceğiniz bir platformdur. Wizer.me’yi kullanarak eğitime farklı bir açıdan bakabilir, öğrenmeyi eğlenceli ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Hazırlanan sayfaları öğrencileriniz ile paylaşılabilir ve öğrencilerinizin yaptıkları çalışmaları takip edilebilirsiniz. Program kullanıcılar için hazır şablonlar sunmaktadır. Dilerseniz bu şablonlar üzerinden değişiklikler yaparak kendi alanınıza uygulayabilirsiniz dilerseniz de kendinize ait yeni sayfalar tasarlayabilirsiniz.

Marketplace(pazaryeri) özelliği ile kullanıma hazır çalışma sayfaları satın alabilirsiniz dilerseniz de kendi çalışma sayfalarınızın tasarımını kendiniz yapabilirsiniz.

Çalışma sayfalarınıza Multimedya eklentileri ( fotoğraflar, videolar ve haritalar)ekleyerek konuları daha da etkileyici hale getirebilirsiniz.

Yaptığınız/ hazırladığınız sayfaları başka öğretmenler ile paylaşıp onlarında tasarımlarınızı görmelerini sağlayabilir ve hatta hazırladığınız sayfaları kullanmaları için onlarla paylaşabilirsiniz.

 

 

Sitenin sağ üst köşesinde;

explore(keşfetmek), about(hakkında), join(katıl), create a worksheet(çalışma sayfası oluştur), school(okul)  butonları yer almaktadır.

 

Wizer.me kullanabilmek için ilk olarak siteye kayıt olmanız gerekmektedir.

Site kullanıcılarına birçok tema seçeneği sunmaktadır. Önce uygun kategori daha sonra da sunulan seçeneklerden sizlere en uygun olan temayı seçerek işleminize başlayabilirsiniz.

İsterseniz sayfanıza konunuzla ilgili resim ve video gibi medya araçları ekleyerek eğitiminizi eğlenceli ve canlı hale dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

 

Tema seçiminde olduğu gibi soru seçiminde de wizer.me kullanıcılarına seçenekler sunmaktadır, sizler bu seçeneklerden dilediğinizi seçebilir ve üzerinde değişimler yapabilirsiniz. Bununla da sınırlı kalmayıp isterseniz öğrencilerinize yönlendireceğiniz sorulara ses kaydı da ekleyebilirsiniz. Sayfanızı hazırladıktan sonra öğrencilerinizi oluşturduğunuz sayfaya ekleyebilirsiniz. Bunu sayfadaki “öğrenci ata” sekmesi ile rahatlıkla yapabilirsiniz ve artık öğrencileriniz sizin hazırlamış olduğunuz bu sayfada bulunmaktadırlar. Wizer.me ile öğrencilerinizin çalışmalarını rahatlıkla istediğiniz her yerden her zaman inceleyebilir ve öğrencilerinize geri dönüt verebilirsiniz.

 

Uzaktan eğitim için rahatlıkla kullanılabilecek Wizer.me de öğrenciler için daha dikkat çekici ve etkili sınav kağıtları hazırlanılarak daha verimli sonuçlar alınabilir. Wizer.me’ nin ses kaydı eklenebilme özelliği ile dilerseniz sınavlarınıza farklı bir bakış açısı kazandırabilirsiniz. Özellikle bazı sorularda öğrenci açısından anlam kargaşası yaşanabilir ve soru net olarak anlaşılmadığı için doğru yanıtlanamayabilir. Uzaktan eğitimin bir dezavantajı olarak sorular platformdan yöneltilir ve öğrenci anladığı kadarıyla soruları cevaplandırmaya çalışır. Wizer.me ‘nin sorulara ses kaydı ekleyebilme özelliği ile sorularda gerekli görülen yerlere ses kaydı yapılarak kaydedilir, böylelikle uzaktan eğitimdeki bu anlam kargaşasının önüne geçilebilir.

Wizer.me de hazırlanan sınav/ çalışma sayfalarını öğretmen, Google classroom, edmodo da paylaşabilir ve öğrenciler bu platformlar aracılığı ile de sınav/ çalışma sayfalarına rahatlıkla ulaşabilirler.

 Öğretmen sınav zamanını web 2.0 aracı duyurur ve öğrencilerini izler. Öğrenciler mekandan bağımsız olarak  sınav zamanı başlayınca internete bağlanarak wizer.me de hazırlanan sınava rahatlıkla girebilirler.

Öğretmen, öğrencilerin etkinlikler üzerindeki gelişimlerinin raporlarını tablo halinde görebilir, öğrenci gelişimini rahatlıkla kontrol edebilir ve her an öğrenciye geri bildirim sunulabilir.

 

 

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı