Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

Web Poster Wizard Nedir?


ABDULRAHEEM ABDULLAH
B130606084

 

 

Web Poster Wizard Nedir?

Web Poster Wizard ÜCRETSİZ çalışma yaprağı ve afiş tasarımı aracıdır. Sınıflar halinde öğretmenler ve öğrenciler çalışmalarını tasarlayabilirler.

Öğretmenler ve öğrenciler kayıt olduktan sonra giriş yaparak E-öğrenme etkinliklerini gerçekleştirebilirler.

Öğretmenler sınıfları oluşturabilir ve öğrencilere projeler atayabilir. Öğrenciler ödevleri kendi çevrimiçi projelerini veya raporlarını oluşturarak tamamlarlar. Öğretmenler ve öğrenciler sayfalarına resimler ve bağlantılar ekleyebilirler.

Web Poster Wizard Öğretmen Girişi:

Her öğretmen kayıt olduktan sonra E-posta ile giriş yapar. Sınıf kodu ile sınıf oluşturur. Sınıfı oluşturduktan sonra proje alışverişi, değerlendirilmesi ve yorum yapması öğrencilerle yapılabilir.

Web Poster Wizard Öğrenci Girişi:

 Yine her öğrenci kayıt olduktan sonra E-posta ile giriş yapar. Öğretmenin oluşturduğu sınıfın kodu ile giriş yapabilir. Sonra proje alışverişi, değerlendirilmesi ve yorum yapması öğretmeniyle yapabilir.

 

 

Web Poster Wizard İşleyişi:

                Temelde afiş tasarımı ve proje çalışmaları için kullanılır. Bu çalışmalar çevrimiçi tartışılabilir, değerlendirilebilir, güncellenebilir ve kaldırılabilirler.

            Tasarlamada ( renk, şekil, yazı gibi ) faaliyetler sitede yapılıyor, resimler ise hazır ekleniyor.

Hem öğretmen hem öğrenci istedikleri tasarıma ulaşabilirler. Tasarımlara İD, tasarım adı, sınıf kodu ve öğretmen ismi ile ulaşılabilir.

Araç dili sadece İngilizce dili desteklemekte.

Web Poster Wizard Uzaktan Eğitim:

Diğer uzaktan eğitim araçları gibi uzaktan öğrenme desteklemektedir. Öğretmen ile öğrenci bir araya gelmesi ortadan kaldırır. Bence bu araç kullanılması biraz zor özellikle ilk ve orta öğretim içindir. Üniversiteliler için daha anlaşılır diyebiliriz ama etkin değil. Yani basit çalışmalar için kullanılır.

Aslında geliştirilmesi gerekiyor. Özellikle tasarım bakımından, ders ve hoca profilleri, yorum ve tartışma alanları ve birçok dil desteklenmelidir.

Tasarım araçları eklenmeli ve basit bir ara yüze sahip olmalı.

Web Poster Wizard Mobil Öğrenme:

         Web Poster Wizard mobil uygulaması bulunmadığı için uzaktan eğitimden bir farkı olmaz. Uzaktan eğitimde kullanıldığı gibi mobilde aynı şekilde kullanılır.

Afiş Örneği:

Proje Çalışması Örneği:

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı