Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

Pindex Nedir ? SANAL TAHTALAR 

 

 

 

Zorbalık etme, nefret etme, önemsizleştirme ve küçümseme gibi konulara odaklanan bir çevrimiçi dünyada, inançlarını kaybetmenin kolay olduğu bir zamanda, İnternet'in inanılmaz gücünü; bilgilendirmek ve eğitmek için kullanmak gerekir. Pindex.com’da en etkileyici ve büyüleyici malzemeleri paylaşacak tutkulu öğretmenlere, profesörlere ve herkese hoşgeldiniz diyorum.

                                                                                                       Stephen Fry

Pindex bugün öğretmenlere, profesörlere ve tutkuya sahip herkese en iyi eğitim materyalini toplayıp paylaşmalarını sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Stephen Fry tarafından kurulan Pindex, çeşitli konularda özgün materyaller sergileme imkanı sağlıyor. Bilimden ve Mars'ın sömürgeleştirilmesi gibi genel konulardan başlayarak, ABD ve İngiltere'deki birçok okul konusunu kapsayan materyaller mevcut. Ama tabi ki kendimiz de hesap açarak istediğimiz ders için materyal ekleyebilir ve öğrencilerin faydalanmasını sağlayabiliriz. Pindex, sınıflar ve ülkeler arasındaki sınırları kaldırarak öğrenmeyi daha ilgi çekici ve erişilebilir kılmayı amaçlıyor.

İnternet tarayıcımızdan www.pindex.com adresine gittiğimiz zaman ana sayfada öğretmenler ve öğrenciler tarafından daha önce eklenen hazır materyalleri ve tahtaları (video, görsel, vs. ) kategorilendirilmiş şekilde görebiliriz. Giriş yapmadan ya da kayıt olmadan da bu materyalleri inceleyebiliriz. Fakat sınavlara katılmamız için pindex’e üye olmamız gerekiyor. Sağ üstten Sign Up(kayıt ol) dediğimiz zaman karşımıza sol taraftaki gibi bir pencere çıkar. İsim, mail ve şifre girdikten sonra öğretmen veya öğrenci olduğumuzu seçiyoruz. Öğretmen hesabını seçtiğimiz zaman hemen bir sınıf oluşturmamızı ve sınıfa öğrenci eklememizi istiyor.

Hem öğrenci hem öğretmen hesabından da sanal tahta oluşturabiliriz. Create Board(Tahta oluştur) dediğimiz zaman yan taraftaki gibi bir menüden başlığımızı yazıp, oluşturduğumuz tahtanın arama sonuçlarında görüneceği mi yoksa sadece paylaştığımız kişiler tarafından mı görüneceği seçilip, kimlerin bu tahtayı düzenleyebileceği seçilerek tahta oluşturulur. Bu tahtaya resim, video, metin, ses, bir siteden bağlantı veya sınavlar ekleyebiliriz. Oluşturduğumuz sınavda kişi sınavdaki soruların hepsini doğru bilene kadar tekrar tekrar çözebilir ve hepsini doğru bildiğinde altın kazanır. Sınavı hazırlayan kişi de altın kazanan yani tüm soruları doğru bilen kişiyi testin altında görmüş olur. Kendi tahtanızdaki ya da başka kişilerin tahtalarındaki materyalleri sosyal medyada paylaşabilir ve mail üzerinden gönderebiliriz. Öğretmen panelinde öğrenci panelinden farklı olarak şu üç buton çıkmaktadır. İlk buton olan tahta oluşturmayı öğrenciler de yapabiliyor demiştik ama sınıf oluşturma ve öğrenci eklemeyi sadece öğretmen panelinden yapabiliriz.

Pindex uzaktan eğitim ve mobil öğrenmede oldukça dikkat çekebilir. Örneğin öğretmen bir sınav hazırlayıp bunu öğrencilerin çözmesini istediğinde öğrenciler tüm soruları doğru bilip altın kazanıncaya kadar soruları tekrar tekrar çözmeye devam ederler. Burada altın almaları öğrenciler arasında rekabet oluştururken aynı zamanda doğru cevapları da bildikleri için konuyu pekiştirmiş olurlar. Ayrıca öğrenciler de kendi tahtalarını hazırlayabileceği için kendileri de video, resim vs. gibi materyaller araştırarak kendi tahtalarında bunu sergileyip hem kendilerinin hem de arkadaşlarının o konuyu öğrenmelerine yardımcı olmuş olurlar.

 

 

                  

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı