Kariyer Park Uzman Okulu

Sürekli Güncellenen Eğitim Videoları ve Arşiviyle  KARİYER PARK'ta Sizleri Bekliyor

Uzaktan Eğitimler  

MİNDMUP Nedir ?


MİNDMUP

MindMup diğer bir adıyla zihin gücü, eşsiz beynimizde canlanan konuların elle tutulur hale getirilebilmesinde bize yardımcı olan bir araçtır. Beyin her daim düşünür. Bu düşünceler konudan konuya dallanarak sınırsız noktalara ulaşabilir. Çoğu zaman da konular dallandığı için ilk konu aklımızdan çıkar. Bu noktada MindMup beynimizde oluşan zihin haritalarının kalıcı bir hale getirilmesin de bize yardımcı olur. Bu düşünceler bazen bir ders anlatımı sıralaması bazen ise bir projenin aşamaları olabilir. Mindmup’ın sağladığı olanaklarla zihin haritalarımıza resim, video ya da dosyalar ekleyerek zenginleştirebiliriz. Zihin haritalarımızı zenginleştirerek karşı tarafın da aynı düşünceler içerisinde olabilmesini sağlayabiliriz. Çünkü görsellik farklı zihinlerde farklı şekillerde oluşabilir. Peki MindMup’a nerden ulaşabiliriz?

Google Drive hesaplarımızdan kolayca ulaşabilir ve zihin haritamıza başlayabiliriz.

MindMup ücretsiz kullanımlarda 100 KB’ta kadar olan haritalarınızı sosyal ağlar (Facebook, Twitter,Tumblr,Google+,Pinterest),yerleşim kodu, bağlantı gönder ve arşiv edin seçenekleriyle yayınlama olanağı veriyor.

MİNDMUP FARKLI KILAN ÖZELLİKLER

>>Show Storyboard;  Zihin haritasını film şeridi olarak hazırlamamıza ve izleyebilmemize olanak sağlıyor. Kolaylıkla PPT, PDF, DOC çıktısı olarak da alabiliriz.

View > Sidebar > Show Storyboard 

Açılan yan ekrana sürükle bırak yöntemi ile düğümlerinizi ekleyerek film şeridinize başlayabilirsiniz.

File > Download as > Storyboard  veya Storyboard > Export Storyboard öğesini seçerek çıktısını alabiliriz.

>>Show Notes; Bu özellik ile düğümlerimize açıklama ekleyebiliriz.

View > Sidebar > Show Notes

>>Show Progress; MindMup Progress kenar çubuğu, yazılım test planları veya projeleri gibi, hiyerarşik görevlerin durumunu izlemek için zihin haritalarını kullanmayı kolaylaştırır. İlerleme kenar çubuğu, zihin haritaları düğümlerine bağlamsal statüler atamanızı sağlar ve statüleri üst düğümlere yayarak görevlerin hiyerarşilerini daha hızlı yönetmenize yardımcı olur. Örneğin, tüm alt görevler tamamlandığında, üst görev otomatik olarak tamamlandı olarak işaretlenir. Ağaçtaki görevlerden herhangi biri engellendiğinde, tüm şube hemen engellenir.

View > Sidebar > Show Progress

>>Show Measurements; zihin haritasındaki para, zaman ve emek gibi değerleri görselleştirmeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır.

 

UZAKTAN EĞİTİMDE MİNDMUP KULLANIMI

     Uzaktan eğitimin her aşamasında Mindmup kullanılabilir. Maliyet hesaplarında, eğitim programı oluştururken, konuların birbiri ile ilişkilerini ve anlatım sıralamalarını hazırlarken kullanabiliriz. Ortak Drive açıp farklı öğretim görevlilerini anlatım aşamaları ile ilgili fikirlerini alabiliriz. Kısacası uzaktan eğitimde Minmup kullanımı sizin yapmak istediklerine bağlı olarak sınırlı ya da sınırsız olabilir.

 

MOBİL ÖĞRENMEDE MİNDMUP KULLANIMI

       Hazırlanılacak uygulamanın her bir sayfasında neler olacağı bu içeriklerin hangi konu ve sayfaya ait olduklarını belirleriz. Uygulamayı hazırlamadan önce ana hatlarını belirleyerek daha hızlı zamanda daha kullanışlı uygulamalar hazırlarız. Bu hazırladığımız dallanma konunun nasıl anlatılacağı hangi kademelerden oluşacağı hakkında bize ön bilgi sunar. Bunu Mindmup’ ın Show Progress özelliğini kullanarak yapabiliriz. Bu aşamalar etkin öğrenmeyi gerçekleştirme basamaklarını önceden belirleyebilmemizi sağlar. Bu sayede gönül rahatlığıyla uygulamamıza başlayabiliriz.

 

 

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı